تور و سفر به دور دنیا

با جاذبه های گردشگری میلان آشنا شوید

گورستان منیومنتال (Monumental Cemetery) در شهر میلان واقع شده که شاید باورش  برای سخت به نظر بیاید، اما گورستان منیومنتال دومین جاذبه‌ی پربازدید میلان پس از کلیسای جامع این شهر محسوب می گردد. این گورستان به موزه‌ی فضای باز هم شهرت دارد. صدای تاریخ، هنر و خودنمایی در تار و پود این قبرستان نواخته شده است. گورستان منیومنتال  در سال ۱۸۶۶ تاسیس گردید و تاکنون خانه‌ی نهایی بسیاری از نخبگان و هنرمندان میلان همچون دلوکا بلترامی (معمار)، لوسیو فونتانا (نقاش)، آرتورو مارتینی (مجسمه‌ساز) و تعداد بیشتری که نام بردن همه‌ی آن‌ها در این مطلب نمی‌گنجد.


کولوسئوم را بهتر بشناسید (بخش دوم)

 کولوسئوم زیر نظر امپراطوری به نام تیتوس فلاویوس وسپاسیانوس در سال ۷۲ میلادی در قسمت شرقی رم ساخته و هشت سال بعد، در زمان امپراطوری جانشین و پسر بزرگ او تیتوس فلاویوس سابینوس وسپاسیانوس  ساخت آن کامل گردید.


کولوسئوم را بهتر بشناسید (بخش اول)

کولوسئوم یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری جهان در ایتالیا و بزرگ‌ترین تماشاخانه در رم می باشد . کولوسئوم شاهد اعدام‌ها و نبردهای خونین گلادیاتورها با یکدیگر و یا با حیوانات وحشی بوده تا باعث سرگرمی تماشاچی‌ها، امپراطور و اشرفایان گردد.در این مقاله با حقایق جالبی از این جاذبه گردآوری نموده ایم.

غار های ماترا در ایتالیا

یکی از جاذبه های گردشگری و زیبای ایتالیا غارهای مترا در جنوب ایتالیا می باشند که این غارها  زندگی مدرن و تاریخی را به هم مرتبط کرده اند.


ونیز مشهور در ایتالیا پر از جاذبه برای دیدن

ونیز پر از جاذبه های گردشگری متعدد  می باشد و کانال های آبی  آن به معروفیت هر چه بیشتر آن افزوده اند در این مقاله به معرفی تعدادی جاذبه ونیز پرداخته ایم .

فلورانس شهری منحصر به فرد در ایتالیا

فلورانس خاستگاه ژولیوس سزار و دانته، هنر و معماری و مجسمه سازی در ایتالیا می باشد. مرکز شهر باستانی فلورانس که میراث جهانی یونسکو به ‌شمار می‌رود، بسیار رویایی می باشد. دور تا دور قسمت مرکزی شهر فلورانس از دیوار‌هایی قدیمی کشیده شده تا محافظ شاهکارهای هنر و معماری آن باشد. در این مقاله به معرفی هر چه بشتر شهر فلورانس پر جاذبه پرداخته ایم.

میلان مهد مد در ایتالیا

 میلان شهر مد و طراحی و موسیقی، شهر تجارت و شهر فوتبال می باشد. میلان دومین شهر بزرگ ایتالیا می باشد. ترکیبی از ایتالیای مدرن و قدیمی می باشد. شهر تجّار و قلب اقتصادی ایتالیا  میلان می باشد و با اینکه در معماریش از سقف‌های نارنجی، خانه‌های ایتالیایی خبری نیست، ولی زیر پوست این شهر ظرافت و زیبایی و جنب و جوشی نهفته که خیلی زود خودش را نشان خواهد داد.

معرفی ونیز روی آب در ایتالیا

ونیز شهر روی آب در شمال ایتالیا قرار دارد و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته  و رفت و آمد در آن از طریق کانال های آبی صورت می گیرد .ونیز همچنین به  شهر کانال‌های آبی، شهر رؤیاها، شهر بالماسکه معروف می باشد و ونیز را در دنیا با کانال‌های آبی و آبراه‌هایش می‌شناسند. خیلی از قسمت‌های شهر ونیز واقعاً در آب غوطه‌ ور هستند و درِب بسیاری از خانه‌ها رو به قایق‌های پارک شده در کنار دیوارهای فرورفته در آب باز می‌شوند.

معرفی رم پایتخت کشور ایتالیا

اولین مقصد توریست‌ها در اروپا رم می باشد و شهر باستانی امپراطوری روم، شهر مجسمه‌ها و شهر کلیساها می باشد. همچنین  شهر رم خاستگاه میکل‌آنژ و داوینچی می باشد.معرفی کشور ایتالیا در یک نگاه

 ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار دارد  و علاوه بر شبه ‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، به نامهای سیسیل و ساردینی می باشد. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی می باشد و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد.
ایتالیا با تاریخ غنی خود دارای جاذبه های تاریخی فراوانی می باشد که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.X